Aktuality Radka Vlka

150 let ZŠ Buttulova

Základní škola Buttulova si v letošním roce připomíná 150 let své existence. Bylo nám ctí i potěšením, že jsme v 29. září svým vystoupením na náměstí TGM mohli přispět k programu oslav. Zároveň jsme tím chtěli poděkovat paní ředitelce Königsmarkové a celé škole za velkorysý přístup, díky kterému jsme našli v ZŠ Buttulova novou zkušebnu a zázemí. 

11. Svatocecilský koncert

Svatá Cecilie je patronka hudby, muzikantů, zpěváků, básníků, řemeslníků zhotovujících hudební nástroje a slepců. A sv. Cecílii oslavuje každoročně i Dechový orchestr mladých při Základní umělecké škole Chotěboř. Ani letos tomu nebylo jinak. V sobotu 23. listopadu se konal v Hotelu Fantazie v pořadí už jedenáctý Svatocecilský koncert. A jak je už tradicí, tento koncert neodehrál chotěbořský orchestr sám, ale pozval si hosta až z Moravy – Dechový orchestr z Němčic na Hané. Chotěbořské publikum si koncert nenechalo ujít a vytvořilo nádhernou atmosféru. Hanka Turková nás provedla úvodním slovem, kdy představila středověké hudební nástroje a Dechový orchestr mladých Chotěboř zahrál skladby mnoha žánrů. Volba repertoáru i jejich provedení diváci ocenili bouřlivým potleskem. Poslední skladbu měl tu čest dirigovat čerstvý držitel řádu svaté Cecílie – Ondřej Nepovím. I hostující orchestr si pro nás připravil zajímavý repertoár a především jejich vlastní úprava pohádkových skladeb sklidila velký úspěch.  Hudební odpoledne se vyvedlo tak, jak si oba orchestry přáli – posluchači odcházeli z koncertu s úsměvem na rtech a příjemně naladěni. 

Hra koled

Po Štědrém večeru jsme v malé sestavě zahráli návštěvníkům půlnoční mše oblíbené české koledy. Věříme, že jsme tím přispěli k sváteční náladě všech přítomných.

Dechový orchestr mladých Chotěboř

Kraj Vysočina

Pro členy