Aktuality Radka Vlka

Máme rádi dechovku

V neděli 1. října jsme v Panském domě odehráli v pořadí už třetí koncert pod názvem "Máme rádi dechovku". Šlo o repertoár složený výlučně ze skladeb tradiční dechové hudby. Tento typ vystoupení je v Chotěboři už velmi oblíbený, což se počtem návštěvníků a jejich nadšením potvrdilo i letos. Zpěvem nás opět doprovodilo populární pěvecké duo Zdena Pavlasová a Slávek Kubát. Tak zase za rok.

Svatocecilský koncert

25. listopadu jsme uskutečnili v pořadí už devátý Svatocecilský koncert. Po našem úvodním bloku skladeb k poctě muzikantské patronky zahrál v druhé polovině hudebního odpoledne i náš letošní host - mládežnický dechový orchestr z Králík. Akce se zdařila a těšíme se na červen, kdy na oplátku zase my odjedeme za našimi přáteli do Králík.

Česká mše vánoční

Po loňské úspěšné chotěbořské premiéře první úpravy Rybovy mše pro dechový orchestr jsme se tentokrát rozhodli předvést slavný symbol českých Vánoc mimo Chotěboř. Věříme, že se nám podařilo touto verzí potěšit i obecenstvo v Třemošnici. Ke spolupráci jsme opět pozvali Chrámový sbor od sv. Jakuba. Kulturní dům
v Třemošnici zněl nejen tóny slavné skladby, ale i nadšeným potleskem návštěvníků koncertu. Ti si s námi na závěr zazpívali i koledu "Nesem vám noviny".

Hra koled

Před půlnoční mší po Štědrém večeru vybraní hráči orchestru jako každoročně zahráli v kostele sv. Jakuba v Chotěboři nejkrásnější české koledy a po půlnoci pomohli i provedení mše J. J. Ryby.

Jarní koncert u příležitosti 25. výročí založení orchestru

V sobotu 21. 4. 2018 od 14 hodin proběhl v Sokolovně v Chotěboři výroční koncert. Připravujeme fotogalerii a video z akce. Děkujeme všem příznivcům za podporu.

ZUŠ Open

Ve čtvrtek 24. května jsme na náměstí TGM v Chotěboři vystoupili v rámci celerepublikové akce "ZUŠ Open". Připravujeme podrobnější reportáž a fotogalerii.

Festival v Lanškrounu

Bude doplněno

450 let Králík

Bude doplněno

FEDO Štětí

Bude doplněno