Aktuality Radka Vlka

Máme rádi dechovku

V neděli 23. září jsme v Tančírně Panském domě odehráli už čtvrtý koncert pod názvem "Máme rádi dechovku". Už tradičně šlo o repertoár složený výlučně z polek, valčíků, pochodů a lidových písní. Nadšené posluchače si vystoupení našlo i letos. Zpěvem nás opět doprovodilo populární pěvecké duo Zdena Pavlasová a Slávek Kubát. 

Koncert při příležitosti oslav 100 let republiky ve Ždírci

I dechový orchestr mladých oslavil 100 let republiky. Kvůli malému pódiu v kině ve Ždírci nad Doubravou jsme se museli sejít v omezeném počtu - 33 členů. Přesto jsme podali suverénní výkon. Koncert jsme zahájili hymnami České a Slovenské republiky. Další skladby byly již k pobavení a dobré pohodě. Ať už šlo o swingovou, dechovou či muzikálovou hudbu, povedlo se nám vše odehrát na jedničku. Ozdobami koncertu byla pěvecká vystoupení Zdeny Pavlasové, Aleny Fuxové a Slávka Kubáta. Skvělé sólo na trubku předvedl Ondřej Nepovím, který navíc společně s Alenou Fuxovou odzpíval i proslulou skladbu Something stupid od Franka Sinatry. Vystoupení se nám povedlo, zažili jsme standing ovation,  což jsme zase my rádi odměnili dalšími třemi skladbami. Jsme vděčni za pozvání do Ždírce, máme radost z vřelého přijetí nás i naší hudby a věříme, že jsme zde nehráli naposledy. Doufejme, že příště to bude již v plném počtu.

Svatocecilský koncert

Jako každý rok, i letos Vás chceme pozvat na Svatocecilský koncert, který se bude konat v sobotu 17. listopadu od 14 hodin již tradičně v hotelu Fantazie. Půjde už o 10. ročník. Samozřejmě nebude chybět ani hudební host. Letos jím bude akordeonový soubor Pohoda z Havlíčkova Brodu. Všichni přínivci dobré hudby jsou srdečně zváni.

Česká mše vánoční v Přibyslavi

Česká mše vánoční v podání Dechového orchestru mladých ZUŠ Chotěboř? Že jste o tom nikdy neslyšeli? Jde totiž o naprostý unikát, který si můžete poslechnout v neděli 9. prosince od 14.30 h v Kulturním domě v Přibyslavi. Příběh pastýřů putujících do Betléma svým zpěvem doprovodí Chrámový sbor od sv Jakuba.